Narodowe Forum Muzyki - Wrocław

ESS Audio podjęło się zadania kompleksowej realizacji wszystkich systemów audio-video, od nagłośnienia sal koncertowych, przestrzeni wspólnych i zaplecza biurowo-socjalnego obiektu poczynając, poprzez nagłośnienie kinowe sali koncertowej, systemy podglądu video i informacji wizualnej, a na systemach komunikacji, tłumaczenia symultanicznego i zapisu archiwizacyjnego kończąc.

W całe przedsięwzięcie, polegające na przygotowaniu projektu, wielodyscyplinarnych konsultacjach, ułożeniu ponad 150 km różnego typu okablowania, uruchomieniach i w końcu strojeniu systemów zaangażowano niespotykane w innych realizacjach siły w postaci sztabu projektantów, wysoko wykwalifikowanych ekip instalatorów oraz specjalistów od poszczególnych produktów.

W obiekcie o takich wymaganiach najtrudniejsza jest integracja wszystkich systemów, tak aby tworzyły jeden doskonale funkcjonujący organizm. Osiągnięcie takiego efektu wymaga wykorzystania wszystkich możliwości, jakie daje sprzęt, a tym samym przeprowadzenia licznych, często międzynarodowych konsultacji z producentami.

Główny system nagłośnienia w NFM jest hybrydą konsolet fonicznych Soundcraft z najwyższej serii Vi, zestawów głośnikowych typu line array oraz sieci Optocore, natomiast system nagłośnienia kinowego został zbudowany na bazie największego zestawu kinowego firmy JBL.

Za wykonanie systemu projekcji odpowiedzialna była firma Awaco, która dostarczyła projektor kinowy oraz ogromny, jak na polskie warunki, ekran o podstawie 14,1 m. Funkcje rozgłoszeniowe, komunikacyjne i interkomowe realizowane są dzięki procesorom dystrybucji sygnałów BSS Audio, wielokanałowym wzmacniaczom Crown oraz systemowi interkomowemu Clear-Com, któremu zaufały tak poważne instytucje jak np. telewizja BBC.

W obiekcie zainstalowano ponadto prawie tysiąc głośników systemu rozgłoszeniowego JBL Control, system zapisu archiwizacyjnego, systemy symultanicznego tłumaczenia i audiodeskrypcji, bazujące na urządzeniach AKG, oraz systemy video dostarczone przez firmę ProAudio AVT.

Narodowe Forum Muzyki to obiekt, który wymagał absolutnie niestandardowego podejścia i indywidualnego pochylenia się nad każdym aspektem realizacji inwestycji. Projektanci i architekci zwracali szczególną uwagę na wszelkie wizualne aspekty naszej pracy.

Połączenie i pogodzenie funkcjonalności, wymogów akustycznych i walorów estetycznych to trudne wyzwanie, któremu wszyscy musieliśmy stawić czoła. 

Tutaj nic nie jest zwyczajne - każdy element projektu został dopracowany i przystosowany pod indywidualne potrzeby użytkownika, których spełnienie zawsze jest dla nas kwestią najważniejszą.

Więcej informacji w załączonym artykule miesięcznika Muzyka i Technologia

 Profesjonalny sprzet, najlepsze brzmienie

W naszej ofercie znajda Państwo sprzęt służący do profesjonalnego nagłaśniania i obsługi audio obiektów komercyjnych, stacji radiowych, czy dużych koncertów.
Jesteśmy wyłącznym przedstawicielem grupy Harman w Polsce, jednego z największych producentów w branży audio.
Dzięki temu, szybciej niż inni umożliwiamy dostęp do najnowszych technologii w produktach takich marek jak: JBL, Crown, dbx, Soundracft, BSS Audio, Studer, AKG, Lexicon.
Projektujemy instalacje nagłośnieniowe, ale zapewniamy tez szkolenia oraz prowadzimy autoryzowany serwis gwarancyjny i pogwarancyjny.
Działamy kompleksowo, bo wiemy, ze tylko tak możemy sprostać wysokim oczekiwaniom naszych klientów.

Zobacz: Kolumny głośnikowe, Wzmacniacze, Procesory dźwięku, Mikrofony, Miksery

Kontakt

ESS Audio

ul. Graniczna 17 | 05-092 Łomianki
tel.: 22 2041 200 | fax: 22 751 31 49
Zapraszamy od poniedziałku do piątku w godzinach 9.00-17.00
e-mail: biuro@essaudio.pl

 

 

Instalacje i projekt nagłosnienia

Zajmujemy się tworzeniem projektów akustyki i pełna instalacja systemów nagłośnienia.
Dysponujemy najwyższej klasy sprzętem, dzięki któremu nasze instalacje dźwiękowe zapewniają niezwykłe doznania audio.
Wiemy, że każdy obiekt wymaga indywidualnych rozwiązań, dlatego zawsze stosujemy unikalne projekty dopasowane na charakteru wnętrza, czy nagłaśnianego wydarzenia.
Działamy na rynku od 1989 roku. W tym czasie udało się nam zrealizować wiele prestiżowych instalacji.
Nasze rozwiązania stosowane są w obiektach handlowych, stacjach telewizyjnych, hotelach, klubach, obiektach sportowych, a nawet w teatrach i lharmonii.
Zobacz: nagłośnienie sklepu, nagłośnienie klubu, nagłośnienie hotelowe, nagłośnienie kin, sale konferencyjne.
Wybrane realizacje: Stadion Narodowy, Sieci Sklepów H&M, Klub Syreni Śpiew, Orange Festival 2013, Giełda Papierów Wartościowych

Dane firmy

ESS Audio

NIP: 118-179-21-22
BDO: 000010648
REGON: 140161594
XIV Wydz. Gosp. KRS: 0000237095
Bank Handlowy w Warszawie S.A.: 36103015080000000802830009
Wysokość kapitału zakładowego 200 000,00 zł

Polityka prywatności

ESS Audio © 2023