Klub Muzyczny B90 Gdańsk

 

Lokal został wyposażony w profesjonalny sprzęt nagłośnieniowy klasy premium JBL oraz Soundcraft.

B90 to nowo powstały klub koncertowy, ściśle powiązany z misją portalu muzycznego Soundrive.pl.

 

Mieści się w industrialnym budynku, na terenie pofabrycznym byłej Stoczni Gdańskiej. Historyczna lokalizacja, na której tle widać dźwigi i statki znajduje się zaledwie 10 minut od centrum Starego Miasta. Lokal składa się z dwóch dużych sal, których łączna przestrzeń wynosi 1600 metrów kwadratowych.

 

Właściciele klubu B90 prowadzą również sopocki SPATiF - popularne miejsce, którego bywalcami byli m.in.
Zbigniew Cybulski, Agnieszka Osiecka, Leon Niemczyk czy Roman Polański.

Jednym z powodów założenia B90, była potrzeba znalezienia większego miejsca, w którym mógłby się odbywać Soundrive Festival, lokalna impreza, w której organizację są zaangażowani właściciele SPATiF-u. Industrialna hala idealnie się do tego nadaje, ponieważ na dwóch salach może się zmieścić około 1500 osób. Na scenie głównej goszczą artyści o silnej i ugruntowanej pozycji w świecie muzyki, natomiast na Soundrive Stage możemy posłuchać debiutujących alternatywnych oraz niszowych zespołów.

Do nagłośnienia głównej sceny zaproponowaliśmy osiem trójdrożnych kolumn JBL AM7315/64, kolejne cztery zawiesiliśmy w mniejszej sali.

 

Całość została zasilona czterokanałowymi wzmacniaczami Crown I-Tech 4x3500HD wyposażonymi w procesory dźwięku BSS Omnidrive.

 

Do odtwarzania niskich częstotliwości zdecydowaliśmy się na riderowe subwoofery JBL STX828S, których zestaw sześciu sztuk umieściliśmy na głównej sali oraz cztery sztuki w mniejszej. Do ich zasilenia służą wzmacniacze Crown XTi 6002. Jako monitory sceniczne wybraliśmy kolumny JBL serii STX 812M zasilane przez kombinację końcówek Crown XTi 4002 i XTi 6002.

 

Na drumfille na dużej sali złożyliśmy zestaw aktywnych kolumn szerokopasmowych JBL PRX 612M oraz niskotonowych JBL 618S-XLF. Na małą salę w tym samym celu przygotowaliśmy zestaw składający się także z aktywnych z  kolumn JBL PRX 625. Do rozwiązania została jedynie kwestia wyboru mikserów cyfrowych.

 

Długo się jednak nie zastanawialiśmy. Ze względu na występy znanych artystów na głównej sali zdecydowaliśmy się dostarczyć konsolety riderowe: Soundcraft Vi4 na front oraz Soundcraft Vi1 na monitory. W mniejszym pomieszczeniu również wybór padł na Soundcraft Vi1, tym razem jako główna konsoleta oraz  Soundcraft Si Expression 3 na stanowisku monitorowym a przy scenie zlokalizowany został Compact StageBox.

 

 

Profesjonalny sprzet, najlepsze brzmienie

W naszej ofercie znajda Państwo sprzęt służący do profesjonalnego nagłaśniania i obsługi audio obiektów komercyjnych, stacji radiowych, czy dużych koncertów.
Jesteśmy wyłącznym przedstawicielem grupy Harman w Polsce, jednego z największych producentów w branży audio.
Dzięki temu, szybciej niż inni umożliwiamy dostęp do najnowszych technologii w produktach takich marek jak: JBL, Crown, dbx, Soundracft, BSS Audio, Studer, AKG, Lexicon.
Projektujemy instalacje nagłośnieniowe, ale zapewniamy tez szkolenia oraz prowadzimy autoryzowany serwis gwarancyjny i pogwarancyjny.
Działamy kompleksowo, bo wiemy, ze tylko tak możemy sprostać wysokim oczekiwaniom naszych klientów.

Zobacz: Kolumny głośnikowe, Wzmacniacze, Procesory dźwięku, Mikrofony, Miksery

Kontakt

ESS Audio

ul. Graniczna 17
05-092 Łomianki
tel.: 22 2041 200

fax: 22 751 31 49

Zapraszamy od poniedziałku do piątku w godzinach 9.00-17.00

e-mail: biuro@essaudio.pl

Instalacje i projekt nagłosnienia

Zajmujemy się tworzeniem projektów akustyki i pełna instalacja systemów nagłośnienia.
Dysponujemy najwyższej klasy sprzętem, dzięki któremu nasze instalacje dźwiękowe zapewniają niezwykłe doznania audio.
Wiemy, że każdy obiekt wymaga indywidualnych rozwiązań, dlatego zawsze stosujemy unikalne projekty dopasowane na charakteru wnętrza, czy nagłaśnianego wydarzenia.
Działamy na rynku od 1989 roku. W tym czasie udało się nam zrealizować wiele prestiżowych instalacji.
Nasze rozwiązania stosowane są w obiektach handlowych, stacjach telewizyjnych, hotelach, klubach, obiektach sportowych, a nawet w teatrach i lharmonii.
Zobacz: nagłośnienie sklepu, nagłośnienie klubu, nagłośnienie hotelowe, nagłośnienie kin, sale konferencyjne.
Wybrane realizacje: Stadion Narodowy, Sieci Sklepów H&M, Klub Syreni Śpiew, Orange Festival 2013, Giełda Papierów Wartościowych

Dane firmy

ESS Audio

NIP: 118-179-21-22
BDO: 000010648
REGON: 140161594
XIV Wydz. Gosp. KRS: 0000237095
Bank Handlowy w Warszawie S.A.: 36103015080000000802830009
Wysokość kapitału zakładowego 200 000,00 zł

Polityka prywatności

ESS Audio © 2023