- automatyczny patching kolejnych wejść/wyjść
- automikser Studer vMIX
- kompensacja zmian wysterowania przedwzmacniaczy D.O.G.S.
- możliwość „zablokowania” wybranych channel stripów
- Obok AKG i Shure, na ekranach możemy podglądać parametry pracy także Sennheiser 6000
i nie tylko!
Soundcrafty serii Vi to jedne z najpopularniejszych wielkoformatowych konsolet na rynku. Cenione są przede wszystkim za doskonałe brzmienie jak również za intuicyjną
i szybką obsługę.
Najnowsza platforma serii Vi x000 (Vi1000/2000/3000/5000/7000) jak również zmodernizowane do serii Vi x00 (Vi400 i Vi600) starsze konsolety doczekały się w ostatnim czasie kilku aktualizacji oprogramowania zwiększającego jeszcze funkcjonalności
i poprawiające szybkość działania i wygodę obsługi.
Warto więc zebrać wszystkie nowości w jednym miejscu
i przedstawić raz jeszcze. Do najbardziej istotnych zmian należą:
- Automatyczny patching kolejnych wejść/wyjść. Dzięki wykorzystaniu funkcji GANG mamy teraz możliwość automatycznego przypisywania kolejnych, następujących po sobie wejść lub wyjść do dowolnie wybranej ilości „zgangowanych” kanałów/szyn. Funkcja działa również przy przyporządkowywaniu wyjść Direct Out znacznie przyspieszając konfigurację miksera.
- vMIX. Znane z konsolet Studer algorytmy automikera vMIX są teraz dostępne dla wszystkich konsolet serii Vi x000. Vi5/7000 dysponują 4-ema, a Vi1/2/3000 dwoma 16-to kanałowymi algorytmami automiksu najwyższej klasy. Funkcjonalność ta jest niezastąpiona w przypadku realizacji bardziej rozbudowanych konferencji czy prelekcji jak również w broadcast-cie, gdzie coraz częściej możemy spotkać konsolety Soundcraft serii Vi.
Funkcja niedostępna dla konsolet serii x00. - Funkcja D.O.G.S. Znana z mniejszych konsole serii Si funkcja Direct Output Gain Stabilization pozwala na kompensację zmian wysterowania przedwzmacniaczy, konieczną w przypadku współdzielenia sygnałów pomiędzy współpracującymi konsoletami. W odróżnieniu od wszystkich rozwiązań konkurencyjnych stabilizacja odbywa się na pokładzie konsolety Soundcraft, która przyjmuje wejścia fizyczne i steruje poziomem przedwzmacniaczy. Stabilizacja polega na przeciwnych do zmiany poziomu gain zmianach poziomów trim na wyjściach Direct Out lub poziomów trim kanałów (w zależności od wyboru użytkownika). Dzięki temu, jako jedyna na rynku, funkcja stabilizacji poziomu gain działa niezależnie od drugiej współpracującej konsolety, uniezależniając jej działanie od wyboru dwóch konsolet tego samego typu. Jest to unikalne rozwiązanie i zapewnia większą elastyczność przy wyborze sprzętu do naszej produkcji.
- Możliwość „zablokowania” wybranych channel stripów przy pomocy zmienionej funkcjonalności przycisków „F”. Dzięki temu możemy zachować najważniejszy/e kanał/y lub szyny na „wierzchu” niezależnie od wyboru warstwy.
Konfiguracje warstw użytkownika zapisywane są teraz w każdym snapshot-cie, niezależnie od show. Dodano również funkcję ich izolacji spod automatyki oraz pełną funkcjonalność wybiórczego przywoływania snapshot-ów (scope). - Jeszcze więcej modeli kompatybilnych mikrofonów bezprzewodowych. Na ekranach konsolety w ramach sekcji wejściowej kanałów możemy podglądać parametry pracy przypisanych im mikrofonów bezprzewodowych. Bezpośredni wgląd na konsolecie w informacje takie jak poziom naładowania baterii wraz z pozostałym czasem pracy, poziom RF, czy możliwość regulacji wzmocnienia bezpośrednio na odbiorniku dostępny jest dla systemów AKG DMS700/800 i WMS4500, Shure ULX-D, QLX-D oraz Sennheiser Digital 6000
- Możliwość przypisania i pełnej edycji kanałów wejściowych na warstwach sekcji MASTER
- Możliwość dowolnego połączenia przełączania warstw sekcji MASTER razem z przełączaniem warstw sekcji INPUT za pomocą „triggerów”. Szczególnie na mniejszych powierzchniach roboczych (Vi2000/Vi1000) zwiększa to elastyczność i wygodę pracy. Dzięki możliwości przypisania kanałów wejściowych do warstw MASTER oraz jednoczesnej zmiany wartw obu sekcji miksera mamy możliwość dostępu do większej ilości kanałów wejściowych jednocześnie
- Usprawniona obsługa zdalna konsolet za pomocą aplikacji na iPada – ViSi Remote. Mamy dostęp do niemal wszystkich parametrów pracy konsolety jak również monitoring live poziomów wejściowych i wyjściowych na miernikach w aplikacji.
Jednocześnie przypominamy, że najnowsza wersja firmware’u do wszystkich konsolet serii Vi x000/x00 ma nr 6.4.0.303 i dostępna jest bezpłatnie do pobrania na stronie producenta - pobierz tutaj.
Szczegółowa instrukcja przeprowadzenia aktualizacji dostępna jest tutaj.
Zachęcamy do aktualizowania konsolet.
Najnowszy firmware nie tylko dodaje mnóstwo nowych funkcji i poprawia wygodę pracy, ale również podnosi niezawodność pracy konsolet.
Jeżeli są Państwo posiadaczami którejkolwiek z konsolet Vi, a nie otrzymujcie od nas bezpośrednio informacji o nowych wersjach softu oraz instrukcji aktualizacji prosimy o kontakt mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. w celu dopisania do listy mailingowej.