Zobacz co pojawiło się na targach NAMM 2014

Zobacz co pojawiło się na targach NAMM 2014

Nowości - Namm 2014
JBL Intellivox

Crown XLC

Seria VTXF

 • JBL Intellivox to kolejna, po systemie VTX V20 i serii VTX F, nowość, jaką grupa Harman Professional prezentuje na targach NAMM. Jest to rozwiązanie typu "beam steering", czyli pozwalające na cyfrowe sterowanie wiązką dźwiękową, oparte na technologii Duran Audio DDC Steering.
  Intellivox
  przeznaczony jest do pracy w pomieszczeniach, w których intensywność pogłosu znacząco wpływa na zrozumiałość przekazu, w szczególności mowy. System cechuje się bardzo wyrównaną i szeroką odpowiedzią częstotliwościową do 18 kHz, co pozwala zachować naturalność brzmienia, bez zniekształceń i z równomiernym rozkładem SPL.

 

 • Crown XLC to nowa, obejmująca póki co dwa modele, seria dwukanałowych wzmacniaczy dedykowanych do zastosowań kinowych.
  XLC2500
  generuje moc od 300 do 775 watów na kanał, w zależności od impedancji przyłączonych głośników, zaś po zmostkowaniu 1.000 W.
  Mocniejszy XLC2800 pozwala "wyciągnąć" z każdego kanału moc od 440 do 1.200 W, a w mostku nawet 1.500 (1.600 W przy zniekształceniach harmonicznych na poziomie 1%).
  Dzięki temu, że wzmacniacze te są konstrukcjami Class D, ich masa jest stosunkowo niewielka - poniżej 5 kilogramów.
  Oba modele są kompatybilne z szeregiem kinowych głośników JBL, a także inną nowością Crowna, czyli kinowym systemem monitorowym/crossoverem CXM2000 oraz DSi-8M. • Choć zestawy głośnikowe z nowej serii VTX F pojawiły się już w grudniu ubiegłego roku, to jednak na targach NAMM są prezentowane jako jedna z najbardziej znaczących nowości od JBL. Jest to seria przeznaczona dla rynku rentalowego.
  Naturę JBL VTX F określa pięć liter F: FIL
  L - można je wykorzystać w charakterze infilla bądź outfilla, jako uzupełnienie frontowych systemów liniowych, jak np. JBL VTX; FOH - mogą też pracować jako najwyższej jakości system frontowy na statywach lub boczny odsłuch sidefill;
  FLOOR MONITOR
  - przy wykorzystaniu dedykowanych presetów mogą pełnić rolę odsłuchów podłogowych dla najbardziej wymagających artystów; FLEXIBLE - czyli elastyczność, co oznacza szereg możliwości montażu na statywie bądź podwieszania dzięki licznym punktom mocowania M10 i opcjonalnemu uchwytowi U-braket; FIREHOUSE - seria VTX F zaprojektowana została we współpracy ze znaną na całym świecie firmą Firehouse Productions.

  Serię VTX F 
  tworzą trzy zestawy głośnikowe:

  VTX F12
   jest bi-ampową konstrukcją dwudrożną z 12 calowym przetwornikiem LF Differential Drive z magnesem neodymowym i chłodzeniem Direct Cooled, o mocy 1.000 W. Obszar propagacji dźwięku to 90×50 stopni. Kształt obudowy pozwala uzyskać symetryczny kąt 45 stopni dla zastosowania w monitoringu typu Mirror Image Stage. VTX F12 wyposażony jest w cztery gniazda Speakon NL4, po dwa na dwóch bokach.

  VTX F15
   jest konstrukcją różniącą się od F12 w zasadzie tylko wielkością przetwornika (15") i związanymi z tym parametrami, natomiast VTX F18S jest subwooferem z jednym 18-calowym przetwornikiem o mocy 2.000 W. Szereg punktów mocowania, uchwyty oraz wyprowadzenie złącza NL4 na przednią ścianę pozwalają na montaż w dowolny sposób.

  Dla zestawów przygotowano zestaw presetów: Short Throw, Long Throw, Monitor i Nearfield dla zestawów szerokopasmowych oraz front-fire lub kardioida dla subwoofera.

Profesjonalny sprzęt, najlepsze brzmienie

W naszej ofercie znajdą Państwo sprzęt służący do profesjonalnego nagłaśniania
i obsługi audio obiektów komercyjnych, stacji radiowych, czy dużych koncertów.

 

Jesteśmy wyłącznym przedstawicielem grupy Harman w Polsce, jednego
z największych producentów w branży audio.

Dzięki temu, szybciej niż inni umożliwiamy dostęp do najnowszych technologii
w produktach takich marek jak:
JBL, Crown, dbx, Soundracft, BSS Audio, Studer, AKG, Lexicon.

Projektujemy instalacje nagłośnieniowe, ale zapewniamy też szkolenia oraz prowadzimy autoryzowany serwis gwarancyjny i pogwarancyjny.

 

Działamy kompleksowo, bo wiemy, że tylko tak możemy sprostać wysokim oczekiwaniom naszych klientów.

Zobacz: Kolumny głośnikowe, Wzmacniacze, Procesory dźwięku, Mikrofony, Miksery

Instalacje i projekt nagłośnienia

Zajmujemy się tworzeniem projektów akustyki i pełną instalacją systemów nagłośnienia.

Dysponujemy najwyższej klasy sprzętem, dzięki któremu nasze instalacje dźwiękowe zapewniają niezwykłe doznania audio.

Wiemy, że każdy obiekt wymaga indywidualnych rozwiązań, dlatego zawsze stosujemy unikalne projekty dopasowane na charakteru wnętrza, czy nagłaśnianego wydarzenia.

Działamy na rynku od 1989 roku. W tym czasie udało się nam zrealizować wiele prestiżowych instalacji. Nasze rozwiązania stosowane są w obiektach handlowych, stacjach telewizyjnych, hotelach, klubach, obiektach sportowych, a nawet w teatrach i filharmonii.

Zobacz: nagłośnienie sklepu, nagłośnienie klubu, nagłośnienie hotelowe, nagłośnienie kin, sale konferencyjne.


Wybrane realizacje: Stadion Narodowy, Sieci Sklepów H&M, Klub Syreni Śpiew, Orange Festival 2013, Giełda Papierów Wartościowych

Kontakt

ESS-Audio
ul. Graniczna 17
05-092 Łomianki-Dąbrowa
tel.: 22 2041 200

fax: 22 751 31 49

Zapraszamy od poniedziałku do piątku w godzinach 9.00-17.00

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi.

Dane firmy

ESS-Audio
NIP: 118-179-21-22
GIOS: E0010471WBW
REGON: 140161594
XXI Wydz. Gosp. KRS: 0000237095
Bank Handlowy w Warszawie S.A.: 36103015080000000802830009

Google+