Menu

JBL seria LSR3 i LSR7 w studio GRAMMY

Jako organizacja stojąca za GRAMMY Awards, Recording Academy już od ponad 50 lat uhonorowuje szczególne osiągnięcia w dziedzinie fonografii.

W ramach przygotowań do 57 edycji Akademia wyposażyła pomieszczenia odsłuchowe w studyjne monitory
JBL Professional LSR3 oraz nowe LSR7 Series,
które posłużyły do odsłuchu podczas sesji eliminacyjnych.


Monitory zostały wykorzystane do zaprezentowania różnorodnych materiałów, od rocka, poprzez klasykę i jazz, po filmowe ścieżki dźwiękowe, przy czym w każdym przypadku wymagane były dokładność reprodukcji brzmienia, szeroki zakres dynamiki i szczegółowość obrazowania. System odsłuchowy miał jednocześnie gwarantować przyjemność ze słuchania przez długi czas, bez wywoływania uczucia zmęczenia u słuchających.

 

Innowacyjna technologia akustyczna, pierwotnie opracowana dla flagowego monitora referencyjnego JBL M2, czyli falowód Image Control, w monitorach serii 3 i 7 odpowiada za szczegółowe odwzorowanie obrazu dźwiękowego i neutralność odpowiedzi częstotliwościowej, co przekłada się na umożliwiając dokładną prezentację być odczuwane przez wszystkich słuchaczy w pokój.

"Falowód Image Control Waveguide odgrywa dużą rolę w uzyskaniu precyzji brzmieniowej i zapewnieniu właściwych doznań słuchowych w każdym środowisku odsłuchowym"

- powiedział Peter Chaikin, JBL Professional Sr. Recording and Broadcast Marketing.

 


Skonfigurowanie systemu odtwarzania dźwięku przestrzennego w sali konferencyjnej o wymiarach 16,5 x 9 metrów było szczególnie trudne.

 

Zastosowano tu siedem nowych monitorów referencyjnych JBL 708i Master Reference w konfiguracji 7.1, zasilanych przez jeden wzmacniacz Crown DCi 8300 i indywidualnie dostrojonych do odpowiedzi pomieszczenia przy użyciu procesora BSS Soundweb London BLU-800.

 

Z uwagi na bardzo szeroki zakres częstotliwości - od 35 Hz do 34 kHz - przetwarzanych przez monitory 708i zrezygnowano z użycia systemu zarządzania basem.

 

Za odtwarzanie efektów niskoczęstotliwościowych z kanału LFE odpowiadały dwa 12-calowe aktywne subwoofery Studio LSR6312SP. Na potrzeby odsłuchu materiałów w wielokanałowych formatach wysokiej rozdzielczości z Blu-Ray, DVD i SACD wykorzystano natomiast procesor dźwięku przestrzennego JBL Synthesis SDP45.

Soundcraft Vi1000

Mikser cyfrowy Soundcraft Vi1000 jest wyposażony we wszystkie przełomowe technologie oraz bogatą funkcjonalność, która jest dostępna w uznanych konsoletach serii Vi – teraz w jeszcze bardziej kompaktowej formie.

AKG baner

Oficjalny mikrofon międzynarodowych zawodów i konkursów beatboxingu.
Wyjątkowy projekt spełniający wymagania społeczności beatboxer'ów.

czytaj więcej

EON One

Wykorzystaj legendarne brzmienie JBL Professional liniowego systemu głośnikowego EON One podczas twojego występu, konferencji lub spotkania.

Studer Route 6000

Konsolety nadawcze Studera są doskonale znane ze zdolności obsługi dużej liczby wejść/wyjść, a także elegancji działania systemu komutacji.

Nowy, wysoce zaawansowany system Route 6000, oparty na tej samej platformie DSP, jeszcze dodatkowo zwiększa te możliwości: silnik SCore Live DSP o wysokiej wydajności oraz rozbudowany system D21m I/O pozwalają systemowi Route 6000 na obsługę maksymalnie 1728 wejść i 1728 wyjść.

Główny silnik DSP Core jest bardzo dobrze przystosowany do potrzeb instalacji ograniczonych przestrzennie. Wyposażony w wewnętrzny system D21m I/O, mogący obsłużyć do 192 wejść i wyjść, zajmuje tylko 6U przestrzeni w stelażu studyjnym, a poszczególne moduły są łączone za pomocą linii przelotowych CAT5.

Ponieważ jest to system w pełni modularny, oferuje możliwość obsługi wielu różnych formatów wejściowych i wyjściowych (mikrofonowe, liniowe, AES/EBU, MADI, ADAT, TDIF, SDI oraz Dolby®E), które mogą być wzajemnie konwertowane.

Oparcie systemu na sprawdzonych platformach sprawia, że Studer zaoferował wysoce skalowalny system, pozwalający na wybór silnika DSP i określenie zdolności w zakresie liczby obsługiwanych wejść/wyjść, które to cechy można łatwo rozszerzyć w późniejszym czasie.

Silnik DSP pozwala na wprowadzanie procesów audio, na przykład kompresji, ograniczania poziomu, panoramowania, sumowania stereo-mono itd.

Dostępny  jest szereg opcji redundancyjnych, zapewniających niezawodność działania, w tym karty DSP i wejść/wyjść, a także zasilacze sieciowe. Dostępne są także rozwiązania pełnej redundancji, oparte na dwóch połączonych siecią silnikach.

Route 6000 jest w pełni zintegrowany ze wszystkimi produktami Studer DNET. W związku z tym może pracować w sieci, obsługuje mechanizm współdzielenia wejść/wyjść, oferuje unikalne możliwości obsługi zasobów (np. wejść mikrofonowych), zarządzanie kodekami, centralny ekran logu, zdalne konfigurowanie, komutację 2-przewodową/4-przewodową itd. Możliwe jest nawet dwupoziomowe współdzielenie wejść/wyjść z parametrami sterującymi (np. wzmocnienie sygnału mikrofonowego, uruchomienie tłumika, włączenie czerwonego światła itd.).

W przypadku większości systemów sterujących pracą routera stosuje się otwarte protokoły interfejsu (RS422 i TCP/IP). Dzięki temu złożone systemy sterujące, obsługujące różnego typu panele sprzętowe i programowe, GPIO itd., bez problemu mogą sterować pracą Route 6000.

Własny protokół DNET Studera pozwala regulować wszystkie parametry wszystkich systemów za pośrednictwem sieci TCP/IP. Oznacza to, że nawet graficzne narzędzia konfiguracyjne i graficzny interfejs użytkownika OnAir 3000 można wykorzystać do konfigurowania i sterowania pracą routera. Mało tego, dostępny jest także graficzny kontroler routera, Studer Route 1000. To urządzenie także działa w oparciu o protokół DNET, dzięki czemu możliwy zdalny dostęp z dowolnego punktu w sieci. 

Profesjonalny sprzet, najlepsze brzmienie

W naszej ofercie znajda Państwo sprzęt służący do profesjonalnego nagłaśniania i obsługi audio obiektów komercyjnych, stacji radiowych, czy dużych koncertów.
Jesteśmy wyłącznym przedstawicielem grupy Harman w Polsce, jednego z największych producentów w branży audio.
Dzięki temu, szybciej niż inni umożliwiamy dostęp do najnowszych technologii w produktach takich marek jak: JBL, Crown, dbx, Soundracft, BSS Audio, Studer, AKG, Lexicon.
Projektujemy instalacje nagłośnieniowe, ale zapewniamy tez szkolenia oraz prowadzimy autoryzowany serwis gwarancyjny i pogwarancyjny.
Działamy kompleksowo, bo wiemy, ze tylko tak możemy sprostać wysokim oczekiwaniom naszych klientów.

Zobacz: Kolumny głośnikowe, Wzmacniacze, Procesory dźwięku, Mikrofony, Miksery

Kontakt

ESS-Audio

ul. Graniczna 17
05-092 Łomianki-Dąbrowa
tel.: 22 2041 200

fax: 22 751 31 49

Zapraszamy od poniedziałku do piątku w godzinach 9.00-17.00

e-mail: biuro@essaudio.pl

Instalacje i projekt nagłosnienia

Zajmujemy się tworzeniem projektów akustyki i pełna instalacja systemów nagłośnienia.
Dysponujemy najwyższej klasy sprzętem, dzięki któremu nasze instalacje dźwiękowe zapewniają niezwykłe doznania audio.
Wiemy, że każdy obiekt wymaga indywidualnych rozwiązań, dlatego zawsze stosujemy unikalne projekty dopasowane na charakteru wnętrza, czy nagłaśnianego wydarzenia.
Działamy na rynku od 1989 roku. W tym czasie udało się nam zrealizować wiele prestiżowych instalacji.
Nasze rozwiązania stosowane są w obiektach handlowych, stacjach telewizyjnych, hotelach, klubach, obiektach sportowych, a nawet w teatrach i lharmonii.
Zobacz: nagłośnienie sklepu, nagłośnienie klubu, nagłośnienie hotelowe, nagłośnienie kin, sale konferencyjne.
Wybrane realizacje: Stadion Narodowy, Sieci Sklepów H&M, Klub Syreni Śpiew, Orange Festival 2013, Giełda Papierów Wartościowych

Dane firmy

ESS-Audio

NIP: 118-179-21-22
BDO: 000010648
REGON: 140161594
XIV Wydz. Gosp. KRS: 0000237095
Bank Handlowy w Warszawie S.A.: 36103015080000000802830009
Wysokość kapitału zakładowego 200 000,00 zł

Polityka prywatności

© 2018. Wsparcie techniczne Allweb