Soundweb Contrio - nowa platforma BSS

Soundweb Contrio - nowa platforma BSS

Wchodząca w skład koncernu Harman firma BSS Audio zaprezentowała nową platformę sterowania i dystrybucji sygnału audio, Soundweb Contrio.

 

Na razie w jej ramach pojawiły się dwa modele urządzeń - serwer oraz naścienny panel sterujący.

Dzięki nim integratorzy zyskują możliwość projektowania rozwiązań sieciowych, w których wszystkie funkcje sterowania, system zarządzania oraz serwer multimedialny rezydują w centralnym punkcie sieci, co z kolei pozwoli budować systemy, które będą bardziej wydajne, praktyczne i efektywniejsze.

 

Mający wysokość zaledwie 1U serwer Soundweb Contrio jest kontrolerem systemu, w pełni konfigurowalnym z poziomu oprogramowania Architect  HiQnet, traktowanym tu jako element rozwiązania HARMAN Architectural Media Systems.

Co ważne, serwer Contrio zapewnia kompatybilność wsteczną z urządzeniami rodziny BSS Audio Soundweb London, co dodatkowo zwiększa zakres możliwych zastosowań.

Soundweb Contrio umożliwia kompleksową konfigurację logiki sterowania systemem, zarówno metodą "graficzną", w oprogramowaniu Audio Architect dla istniejących urządzeń Soundweb London, jak i przy użyciu nowego, otwartego środowiska skryptowego Lua. Dodatkowy przyrost wydajności uzyskuje się poprzez oddzielenie logiki systemu od części audio, co uwalnia zasoby przetwarzania i zmniejsza ilość niezbędnego sprzętu.Serwer oferuje też funkcje autodiagnostyki i autonaprawy systemu. Dzięki monitorowaniu switcha ethernetowego oraz portów, do których są podłączone wszystkie urządzenia w systemie, w razie awarii któregoś z nich operator powinien jedynie wymienić wadliwe urządzenie, a serwer zdalnie skonfiguruje wszystkie jego ustawienia, zachowując ich zgodność z ustawieniami poprzednimi. W ten sposób operator nie będzie musiał nawet uruchamiać aplikacji sterującej w celu wprowadzenia zmian w architekturze systemu.

 

Ponadto serwer Soundweb Contrio monitoruje wszystkie urządzenia HiQnet i rejestruje wszelkie ostrzeżenia i błędy. Dzienniki zdarzeń dla poszczególnych urządzeń są zapisywane w scentralizowanej lokalizacji, co gwarantuje pełne monitorowanie systemu. Informacje o zaistniałych sytuacjach mogą być wysyłane emailem, przy czym aplikacja Audio Architect umożliwia określenie progowego stopnia ważności.


Serwer Soundweb Contrio, wyposażony w pokładowy dysk SSD o pojemności 500 GB, obsługuje transport audio łączami sieciowymi zarówno HARMAN BLU link, jak i Audinate Dante, dzięki czemu można go dostosować do wymagań rozmaitych konfiguracji systemowych.  Oprócz możliwości przywoływania presetów oferuje funkcję harmonogramu zdarzeń, który umożliwia zaprogramowanie sekwencji odtwarzania komunikatów za pośrednictwem sieci audio.


Podobnie jak w przypadku serii Soundweb London, serwer Soundweb Contrio jest konfigurowany w obrębie HiQnet Audio Architect - aplikacji sterującej wspólnej dla wszystkich urządzeń Harman w systemie dźwiękowym, od mikrofonu po głośnik. Zainstalowana na serwerze osadzona wersja Audio Architect daje integratorom i użytkownikom możliwość pełnego zarządzania wszystkimi presetami, zapisywania i przywoływania pełnej konfiguracji systemu, a także agregacji komunikatów o zdarzeniach oraz tworzenia harmonogramów.

 

Profesjonalny sprzęt, najlepsze brzmienie

W naszej ofercie znajdą Państwo sprzęt służący do profesjonalnego nagłaśniania
i obsługi audio obiektów komercyjnych, stacji radiowych, czy dużych koncertów.

 

Jesteśmy wyłącznym przedstawicielem grupy Harman w Polsce, jednego
z największych producentów w branży audio.

Dzięki temu, szybciej niż inni umożliwiamy dostęp do najnowszych technologii
w produktach takich marek jak:
JBL, Crown, dbx, Soundracft, BSS Audio, Studer, AKG, Lexicon.

Projektujemy instalacje nagłośnieniowe, ale zapewniamy też szkolenia oraz prowadzimy autoryzowany serwis gwarancyjny i pogwarancyjny.

 

Działamy kompleksowo, bo wiemy, że tylko tak możemy sprostać wysokim oczekiwaniom naszych klientów.

Zobacz: Kolumny głośnikowe, Wzmacniacze, Procesory dźwięku, Mikrofony, Miksery

Instalacje i projekt nagłośnienia

Zajmujemy się tworzeniem projektów akustyki i pełną instalacją systemów nagłośnienia.

Dysponujemy najwyższej klasy sprzętem, dzięki któremu nasze instalacje dźwiękowe zapewniają niezwykłe doznania audio.

Wiemy, że każdy obiekt wymaga indywidualnych rozwiązań, dlatego zawsze stosujemy unikalne projekty dopasowane na charakteru wnętrza, czy nagłaśnianego wydarzenia.

Działamy na rynku od 1989 roku. W tym czasie udało się nam zrealizować wiele prestiżowych instalacji. Nasze rozwiązania stosowane są w obiektach handlowych, stacjach telewizyjnych, hotelach, klubach, obiektach sportowych, a nawet w teatrach i filharmonii.

Zobacz: nagłośnienie sklepu, nagłośnienie klubu, nagłośnienie hotelowe, nagłośnienie kin, sale konferencyjne.


Wybrane realizacje: Stadion Narodowy, Sieci Sklepów H&M, Klub Syreni Śpiew, Orange Festival 2013, Giełda Papierów Wartościowych

Kontakt

ESS-Audio
ul. Graniczna 17
05-092 Łomianki-Dąbrowa
tel.: 22 2041 200

fax: 22 751 31 49

Zapraszamy od poniedziałku do piątku w godzinach 9.00-17.00

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi.

Dane firmy

ESS-Audio
NIP: 118-179-21-22
GIOS: E0010471WBW
REGON: 140161594
XXI Wydz. Gosp. KRS: 0000237095
Bank Handlowy w Warszawie S.A.: 36103015080000000802830009

Google+