Taniec z JBL-ami... Program na żywo.

Taniec z JBL-ami... Program na żywo.

Gdy program telewizyjny realizowany jest na żywo, a tak na pewno jest w przypadku amerykańskiej edycji "Tańca z gwiazdami", na błędy nie ma miejsca.

Nie tylko w kwestii obrazu, ale i dźwięku. Dlatego narzędzia, a monitory w szczególności, jakimi posługuje się realizator audio muszą być niezawodne i zapewniać mu wierny odsłuch tego, co idzie w eter. Realizatorem dźwięku owego amerykańskiego wydania "Dancing with the Stars" jest od ośmiu sezonów - na łączną liczbę dziewięciu - Bruce Arledge.

 

Nie wiemy, z jakich odsłuchów korzystał wcześniej, ale gdy podczas tegorocznej gali Grammy znalazł się w sali NARAS (The National Academy of Recording Arts & Sciences), gdzie zainstalowano system odsłuchowy złożony z monitorów JBL LSR6328P, zapałał do nich miłością od pierwszego usłyszenia. W rezultacie bieżący sezon "Tańca" realizuje już na systemie surround, tworzonym przez pięć LSR6328P i subwoofer LSR6312SP.

 

Od czasu do czasu przełącza go jednak w tryb stereo, by sprawdzić, co usłyszą widzowie przed telewizorami. Bruce skonfigurował ów system, korzystając z funkcji Room Mode Correction (RMC), umożliwiającej dostosowanie odpowiedzi systemu w zakresie niskich częstotliwości do akustyki pomieszczenia i sposobu ustawienia monitorów.

"Cały proces konfiguracji był bardzo prosty i niebywale przyjazny - byłem wręcz zaskoczony tym, jak gładko to poszło" mówi Arledge.

 

Podkreśla też bardzo istotną z jego punktu widzenia przejrzystość i czytelność LSR6328P w miksowaniu dialogów i wypowiedzi prowadzących, jury i uczestników, którzy korzystają łącznie z ponad 40 mikrofonów bezprzewodowych. Do tego dochodzi 20 mikrofonów ambientowych, zbierających dźwięk z widowni, oraz muzyka do popisów tanecznych i podkłady muzyczne.

"Te monitory pozwalają mi uzyskać absolutnie czysty i precyzyjny miks. Najważniejsze jest to, że dzięki nim mogę go usłyszeć takim, jakim trafi on do odbiorców przed telewizorami. Kocham te JBL-e. Teraz widowisko brzmi lepiej niż kiedykolwiek przedtem" - dodaje.

 

Profesjonalny sprzęt, najlepsze brzmienie

W naszej ofercie znajdą Państwo sprzęt służący do profesjonalnego nagłaśniania
i obsługi audio obiektów komercyjnych, stacji radiowych, czy dużych koncertów.

 

Jesteśmy wyłącznym przedstawicielem grupy Harman w Polsce, jednego
z największych producentów w branży audio.

Dzięki temu, szybciej niż inni umożliwiamy dostęp do najnowszych technologii
w produktach takich marek jak:
JBL, Crown, dbx, Soundracft, BSS Audio, Studer, AKG, Lexicon.

Projektujemy instalacje nagłośnieniowe, ale zapewniamy też szkolenia oraz prowadzimy autoryzowany serwis gwarancyjny i pogwarancyjny.

 

Działamy kompleksowo, bo wiemy, że tylko tak możemy sprostać wysokim oczekiwaniom naszych klientów.

Zobacz: Kolumny głośnikowe, Wzmacniacze, Procesory dźwięku, Mikrofony, Miksery

Instalacje i projekt nagłośnienia

Zajmujemy się tworzeniem projektów akustyki i pełną instalacją systemów nagłośnienia.

Dysponujemy najwyższej klasy sprzętem, dzięki któremu nasze instalacje dźwiękowe zapewniają niezwykłe doznania audio.

Wiemy, że każdy obiekt wymaga indywidualnych rozwiązań, dlatego zawsze stosujemy unikalne projekty dopasowane na charakteru wnętrza, czy nagłaśnianego wydarzenia.

Działamy na rynku od 1989 roku. W tym czasie udało się nam zrealizować wiele prestiżowych instalacji. Nasze rozwiązania stosowane są w obiektach handlowych, stacjach telewizyjnych, hotelach, klubach, obiektach sportowych, a nawet w teatrach i filharmonii.

Zobacz: nagłośnienie sklepu, nagłośnienie klubu, nagłośnienie hotelowe, nagłośnienie kin, sale konferencyjne.


Wybrane realizacje: Stadion Narodowy, Sieci Sklepów H&M, Klub Syreni Śpiew, Orange Festival 2013, Giełda Papierów Wartościowych

Kontakt

ESS-Audio
ul. Graniczna 17
05-092 Łomianki-Dąbrowa
tel.: 22 2041 200

fax: 22 751 31 49

Zapraszamy od poniedziałku do piątku w godzinach 9.00-17.00

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi.

Dane firmy

ESS-Audio
NIP: 118-179-21-22
GIOS: E0010471WBW
REGON: 140161594
XXI Wydz. Gosp. KRS: 0000237095
Bank Handlowy w Warszawie S.A.: 36103015080000000802830009

Google+