EON One

Zespolony, liniowy system nagłośnieniowy

EON One

Vi2000

Genetycznie doskonała

Vi2000

Si Impact

Zadaj cios!

Si Impact

K872

Referencyjnye słuchawki K872

K872

Procesor dbx DriveRack VENU360

Procesor dbx DriveRack VENU360

Należąca do koncernu Harman firma dbx zapowiedziała wprowadzenie na rynek nowego procesora głośnikowego DriveRack VENU360, który pozwala na pełną optymalizację systemu nagłośnieniowego, czy to koncertowego, czy też instalacyjnego. Będąc następcą DriveRack 260, procesora, który od lat cieszy się wysokim uznaniem specjalistów, VENU360 oferuje szereg dodatkowych funkcji, w tym sterowanie za pomocą urządzeń mobilnych, dodatkowe kanały wejściowe, usprawniony DSP i ułatwioną obsługę.

DriveRack VENU360 daje możliwości strojenia systemów audio dalece przewyższające te, które dostępne były dotychczas

- powiedział Jason Kunz, Market Manager Portable PA and Recording & Broadcast.

W rezultacie otrzymujemy po prostu lepsze brzmienie systemu nagłośnieniowego, a najważniejsze w tym jest to, że pracą VENU360, w pełnym zakresie, można sterować z laptopa, tabletu czy nawet smartfona.

DriveRack VENU360 jest wysoce konfigurowalnym i elastycznym urządzeniem, które wyposażono w najnowsze algorytmy dbx - AFS oraz AutoEQ (po raz pierwszy zaimplementowane w dobrze przyjętym procesorze DriveRack PA2).

Procesor zapewnia rozszerzony zasób narzędzi do przetwarzania sygnałów wejściowych, wśród których wskazać można bardzo użyteczny algorytm dbx AFS (Advanced Feedback Suppression), którego zadanie polega na automatycznym wykrywaniu i precyzyjnym tłumieniu częstotliwości powodujących sprzężenia.

 

Oprócz tego sygnały wejściowe można poddać działaniu 31-pasmowego korektora graficznego, 12-pasmowego korektora parametrycznego z możliwością precyzyjnego wycinania wąskich pasm, kompresji dbx, syntezy częstotliwości subharmonicznych, a także opóźnieniu względem backline'u oraz bramkowaniu.

Procesor pozwala na pracę pełnopasmową, ale też z podziałem pasma na 2 lub 3 (możliwe jest także zastosowanie podziału 4-, 5-, a nawet 6-drożnego).

Zakres przetwarzania sygnału wyjściowego obejmuje 12-pasmowy korekcję AutoEQ (osiem pasm AutoEQ, plus cztery konfigurowalne przez użytkownika), kompresję dbx, automatyczną regulację wzmocnienia, syntezę częstotliwości subharmonicznych, bramkowanie, opóźnienie dla wież strefowych (do 1.000 ms na wyjście), 8-pasmową korekcję parametryczną (wykorzystywaną do strojenia głośników), limiter dbx, a także opóźnienia wyrównawcze dla poszczególnych sekcji.


Podłączenie mikrofonu pomiarowego dbx RTA-M (oferowanego oddzielnie) do wejścia RTA na przednim panelu pozwala na wykorzystanie algorytmów Level Assist oraz AutoEQ do automatycznego, precyzyjnego zestrojenia systemu i czasowego wyrównania pasm, co przekłada się na bardziej jednolitą i precyzyjną odpowiedź częstotliwościową całego systemu. Ponieważ AutoEQ pracuje obecnie na etapie przetwarzania wyjściowego, poszczególne sekcje systemu mogą być wyrównywane automatycznie.

Pozwala to na spożytkowanie AutoEQ zarówno dla systemu FOH, jak też monitorów scenicznych oraz wież strefowych!

DriveRack VENU360 można skonfigurować i sterować za pomocą łatwej w użyciu aplikacji dla systemów iOS, Android, Windows oraz standardowego routera Wi-Fi, podłączonego do portu Ethernet na tylnym panelu VENU360. Urządzenie wyposażono w wyświetlacz LCD na przednim panelu, a nawigacja odbywa się przy użyciu ekranowej "mapy". Oprócz tego panel przedni zawiera mierniki poziomu sygnału na wejściach i wyjściach oraz przełączniki wyciszania jednych i drugich.

Ulepszony Kreator konfiguracji obsługuje także monitory sceniczne, co sprawia, że proces konfigurowania całego systemu jest szybki, prosty i precyzyjny.

Kreator automatycznie konfiguruje setki parametrów za naciśnięciem kilku przycisków, dzięki czemu nie sprawia większych trudności nawet osobom nie mającym doświadczenia. Wśród wielu funkcji kreatora znajdują się Level Assist, AutoEQ, AFS oraz presety do strojenia głośników JBL, wzmacniaczy Crown i szereg kolejnych.

Urządzenie pozwala zapisać 75 konfiguracji użytkownika, co eliminuje eliminując konieczność wprowadzania tych samych ustawień dla danego systemu bądź sali koncertowej za każdym razem.

Procesor VENU360 wyposażony jest w analogowe wejścia symetryczne XLR i cyfrowe AES. Sześć symetrycznych wyjść XLR można skonfigurować do obsługi systemu FOH, monitorów scenicznych bądź wież strefowych, a także innych konfiguracji. VENU360 jest ponadto kompatybilny ze sterownikami ściennymi BSS Audio Contrio Ethernet. Przyszłych aktualizacji firmware można dokonać za pośrednictwem portu USB i przy użyciu odpowiedniego oprogramowania narzędziowego.

Na koniec tzw. highlights, czyli najważniejsze cechy nowego procesora:

  • 7-krotnie wydajniejszy DSP niż w DriveRack 260
  • większy wyświetlacz
  • 3 wejścia (zamiast 2, jak w PA2 i 260)
  • 2 wejścia AES/EBU, czyli 4 kanały - DR PA2 i 260 nie są w nie wyposażone
  • duże czytelne diody


Procesor dbx DriveRack VENU360 zostanie wprowadzony w sprzedaży wiosną.

Profesjonalny sprzęt, najlepsze brzmienie

W naszej ofercie znajdą Państwo sprzęt służący do profesjonalnego nagłaśniania
i obsługi audio obiektów komercyjnych, stacji radiowych, czy dużych koncertów.

 

Jesteśmy wyłącznym przedstawicielem grupy Harman w Polsce, jednego
z największych producentów w branży audio.

Dzięki temu, szybciej niż inni umożliwiamy dostęp do najnowszych technologii
w produktach takich marek jak:
JBL, Crown, dbx, Soundracft, BSS Audio, Studer, AKG, Lexicon.

Projektujemy instalacje nagłośnieniowe, ale zapewniamy też szkolenia oraz prowadzimy autoryzowany serwis gwarancyjny i pogwarancyjny.

 

Działamy kompleksowo, bo wiemy, że tylko tak możemy sprostać wysokim oczekiwaniom naszych klientów.

Zobacz: Kolumny głośnikowe, Wzmacniacze, Procesory dźwięku, Mikrofony, Miksery

Instalacje i projekt nagłośnienia

Zajmujemy się tworzeniem projektów akustyki i pełną instalacją systemów nagłośnienia.

Dysponujemy najwyższej klasy sprzętem, dzięki któremu nasze instalacje dźwiękowe zapewniają niezwykłe doznania audio.

Wiemy, że każdy obiekt wymaga indywidualnych rozwiązań, dlatego zawsze stosujemy unikalne projekty dopasowane na charakteru wnętrza, czy nagłaśnianego wydarzenia.

Działamy na rynku od 1989 roku. W tym czasie udało się nam zrealizować wiele prestiżowych instalacji. Nasze rozwiązania stosowane są w obiektach handlowych, stacjach telewizyjnych, hotelach, klubach, obiektach sportowych, a nawet w teatrach i filharmonii.

Zobacz: nagłośnienie sklepu, nagłośnienie klubu, nagłośnienie hotelowe, nagłośnienie kin, sale konferencyjne.


Wybrane realizacje: Stadion Narodowy, Sieci Sklepów H&M, Klub Syreni Śpiew, Orange Festival 2013, Giełda Papierów Wartościowych

Kontakt

ESS-Audio
ul. Graniczna 17
05-092 Łomianki-Dąbrowa
tel.: 22 2041 200

fax: 22 751 31 49

Zapraszamy od poniedziałku do piątku w godzinach 9.00-17.00

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi.

Dane firmy

ESS-Audio
NIP: 118-179-21-22
GIOS: E0010471WBW
REGON: 140161594
XXI Wydz. Gosp. KRS: 0000237095
Bank Handlowy w Warszawie S.A.: 36103015080000000802830009

Google+